Menu Zamknij

Usługi czyszczenia tapicerek

Uroczysta kolacja urządzona w domu, kinder party naszego dziecka, pies wskakujący na sofę oraz ząb czasu, który najbardziej oddziałuje na używane meble.  Meble niestety ulegają zabrudzeniu przy nawet najmniejszym ich użytkowaniu. Inaczej będą brudziły się meble skórzane, a inaczej materiałowe. Nie zawsze jest możliwość wyczyszczenia ich samodzielnie, a nieodpowiednie użycie środków czyszczących może mieć fatalne skutki. Efektywne usunięcie zabrudzeń z tapicerki materiałowej lub skórzanej wymaga odpowiednich środków piorących oraz czyszczących, a także sprzętu.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, oferujemy bogaty wachlarz usług czyszczenia tapicerek:

 1. Czyszczenie tapicerki meblowej materiałowej (sofy, fotele, krzesła, pufy),
 2. Czyszczenie tapicerki meblowej skórzanej,
 3. Czyszczenie materacy oraz łóżek,
 4. Eliminacja alergenów i roztoczy;

Etapy czyszczenia tapicerki materiałowej:

 1. Rozpoznanie materiału – polega na rozpoznaniu włókna zastosowanego przy produkcji tapicerki, sprawdzeniu jego kolorytu oraz stabilności. Po wstępnym rozpoznaniu ustalane jest stężenie środka piorącego / czyszczącego, czas jego użytkowania, temperatury.
 2. Staranne odkurzenie powierzchni – jest to pierwszy etap prac polegający na usunięciu zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie;
 3. Nałożenie pre-sprayu – jest to specjalny środek do wstępnego rozpuszczenia brudu na tapicerce. Dzięki unikalnej formule pre-sprayu, w ciągu kilku minut można usunąć zanieczyszczenie. W zależności od rodzaju zabrudzenia (plama o cząsteczkach białkowych lub kwaśnych) jest stosowany pre-sprey o odpowiednim PH. Do nakładania pre-sprayu służą odpowiednie spryskiwacze. Przy użyciu zwykłego odkurzacza jako spryskiwacza może wystąpić problem, że już w pierwszej fazie czyszczenia dywanu, tapicerki, wykładziny, będzie ona zbyt mocno namoczona, przez co wystąpi problem z usunięciem zabrudzenia.
 4. Pranie właściwe – jest to dokładne i dogłębne wypłukanie pod ciśnieniem wszystkich zabrudzeń powstałych na materiale. Do prania właściwego wykorzystywany jest specjalny odkurzacz natryskowo – ssący. Urządzenie, to zapewnia 100% skuteczność w walce z plamami na tapicerce oraz zapobiega pozostawaniu środków czyszczących po odplamianiu materiału.
 5. Czas schnięcia materiału – czas schnięcia tapicerki zależy od wielu  czynników. Na pewno inaczej będzie schła tapicera o grubym splocie włókien, a inaczej o luźniejszym splocie. Przewidywany czas schnięcia materiału, to od kilku do kilkunastu godzin. Odkurzacz natryskowo – ssący ma za zadanie wyciągnąć z tkaniny jak najwięcej wody oraz wilgoci.

Jak czyścimy tapicerkę skórzaną:

 1. Podobnie jak przy czyszczeniu tapicerki materiałowej, najpierw należy rozpoznać rodzaj skóry, obicia, ocenić stopień zabrudzeń, aby zastosować odpowiedni środek czyszczący i konserwujący.
 2. Kolejnym etapem jest odkurzenie tapicerki za pomocą szczotki o miękkim włosiu, tak aby nie uszkodzić delikatnej skóry.
 3. Następnie materiał poddawany jest próbie środka czyszczącego. Ma to na celu zapewnienie, że dany produkt nie uszkodzi skóry oraz nie pozbawi jest odpowiedniego kolorytu. Taki test wykonuje się w najmniej widocznym miejscu mebla.
 4. Po wykonaniu pozytywnego testu następuje nałożenie środka czyszczącego, tzw. „cleanera” na zabrudzone powierzchnie. Środek czyszczący rozprowadzany jest za pomocą gąbeczki lub szczotki o miękkim włosiu.
 5. Następnym etapem jest usunięcie preparatu wraz z zabrudzeniem. Tego typu działanie odbywa się przy pomocy ściereczek wykonanych z mikrofibry. Zapewnia, to że skóra nie ulegnie zniszczeniu. Ściereczki z mikrofibry są bardzo delikatne przez co zalecane są również do czyszczenia różnych elementów szklanych.
 6. Po dokładnym usunięciu „cleanera” następuje położenie substancji konserwujących na tapicerkę. Jest to ostatni etap czyszczenia mebli z tapicerką skórzaną.

Rodzaje tapicerek skórzanych:

 • Anilina farbowana na wskroś,
 • Zamsz,
 • Nubuk,
 • Skóry antyczne,
 • Skóry PULL-UP,
 • Skóry PU;

Jak czyścimy materace sypialniane

Materace sypialniane podobnie tak jak pozostałe meble ulegają zabrudzeniu. Wystarczy usiąść w brudnym ubraniu, wylać coś na materac, a nawet zwykły kurz powodują, że materac jest „nieświeży”. Materace sypialniane lub w dziecięcym łóżeczku mogą zostać wyczyszczone tylko z jednej strony lub z dwóch. Do czyszczenia materacy wykonywana jest metoda ekstrakcyjna. Materace można prać bez obaw o gąbkę lub sprężyny.

Podobnie jak z tapicerką, materac po wyczyszczeniu jest lekko wilgotny przez jakiś czas. Środki czyszczące materace są delikatne. Zostają nanoszone bezpośrednio na materac i od razu usuwane za pomocą odkurzacza natryskowo – ssącego. Zapewnia, to czystość oraz higienę podczas spania.