Menu Zamknij

Usługi doczyszczania maszyną szorującą

Doczyszczanie maszynowe posadzek jest bardzo istotne w placówkach medycznych, biurowcach, zakładach pracy. Innymi słowy na wielkich powierzchniach, po których dziennie przechodzi kilkaset osób. Bez względu na to czy posadzka wykonana jest z gresu, granitu, paneli, zwykłych płytek i tak dochodzi do jej zabrudzenia. Brud, osad, kurz i pył osiadają na powierzchni podłogi, często w nią się wbijając. Zwykłe odkurzenie lub przemycie jej często nie odnosi pożądanego efektu. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest doczyszczenie podłogi za pomocą maszyny szorującej.

Jesteśmy liderem wśród firm oferujących usługi sprzątające. To co nas wyróżnia, to na pewno, to  że do każdego zleconego zadania podchodzimy indywidualnie. Środki czyszczące, z których korzystamy są bezpieczne dla człowieka oraz środowiska.

 

Etapy czyszczenia maszyną szorującą

Zanim przystąpimy do czyszczenia posadzki maszyną szorującą, to przechodzimy przez następujące etapy:

  1. Odkurzanie – każda powierzchnia zanim zostanie oczyszczona jest przez nas najpierw dokładnie odkurzona. Nie mogą pozostać, żadne drobinki piasku czy żwiru. Inaczej maszyna może uszkodzić podłogę.
  2. Ocena posadzki – na tym etapie oceniane jest zużycie posadzki oraz jej rodzaj (gres, marmur, gumolit, drewno, panele).
  3. Ocena zabrudzenia i wybór szczotki – w zależności od stopnia zabrudzenia dobierana jest szczotka szorująca. Na przykład: do gresu i płytek ceramicznych dobierana jest szczotka twarda, która idealnie oczyszcza fugi. Jeśli podłoga jest delikatna, wtedy używamy szczotki gąbkowej.
  4. Środki czyszczące i mycie właściwe / suszenie – na tym etapie wybierany jest odpowiedni środek czyszczący oraz nabłyszczający. Po dokładnym wyszorowaniu podłogi i odessaniu zabrudzonej wody następuje jej suszenie oraz zastosowanie środka konserwującego lub nabłyszczającego (w zależności od rodzaju powierzchni).

Rodzaje powierzchni

Rodzaje podłogi, które mogą być doczyszczane za pomocą maszyny szorującej:

  • beton,
  • granit,
  • gres,
  • lastryko,
  • marmur,
  • PCV;