Menu Zamknij

Usługi prania dywanów

Jako profesjonalna firma sprzątająca zajmujemy się także czyszczeniem dywanów oraz wykładzin. Niezależnie od tego, czy zanieczyszczona wykładzina / dywan znajduje się w mieszkaniu czy w biurze, przyjemnie się spędza przy niej czas jak jest czysta. Codzienne użytkowanie wykładziny prowadzi do poważnych jej zabrudzeń, które ciężko jest doczyścić. Przez to tekstylia tracą na swojej atrakcyjności, kolorze, a przede wszystkim mogą wywoływać alergie na kurz i roztocza, które się w nich znajdują.

Środki, które wykorzystujemy do prania dywanów i wykładzin są bezpieczne dla środowiska oraz nie powodują żadnych podrażnień i alergii użytkowników. Także wykorzystywane przez nas środki tworzą na materiale warstwę ochronną zapobiegającą ponownemu, szybkiemu zabrudzeniu.

Do czyszczenia dywanów i wykładzin stosowany jest odkurzacz natryskująco – ssący. Po zastosowaniu odpowiedniego środka czyszczącego i pozostawieniu go na kilka minut na tekstyliach następuje odessanie go wraz z wodą oraz zanieczyszczeniami. Dywan pozostaje wilgotny jeszcze przez kilka godzin.

Etapy czyszczenia dywanów i wykładzin:

  1. Rozpoznanie tkaniny z jakiej jest wykonane dane tekstylium – dzięki rozpoznaniu włókna z jakiego jest wykonany dany dywan lub wykładzina można dobrać odpowiedni środek piorący. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów dywanów (np. dywan rabbit, sztuczna skóra, wełniane, etc). Dopasowanie odpowiedniego środka czyszczącego nie spowoduje uszkodzeń włókna.
  2. Dokładne odkurzenie materiału – zanim przystąpimy do prania wykładziny należy ją dokładnie oczyścić z kurzu, pyłu oraz śmieci. Dopiero po tym etapie można zacząć czyścić wykładzinę.
  3. Zastosowanie środka piorącego wraz z praniem właściwym. Na tym etapie, dywan jest spryskiwany dobranym już na wcześniejszym etapie środkiem czyszczącym. Po odczekaniu kilku minut następuje od ssanie brudu oraz wody z dywanu.
  4. Suszenie – dywan należy pozostawić do wyschnięcia na kilka godzin. Specjalny odkurzacz piorący wyciąga podczas prania jak największą ilość wody. Jednak wilgoć zawsze pozostaje.